לבנים ולבנות שמעל גיל 28

לבנים ולבנות שמעל גיל 28:

מן הניסיון, בגילאים כאלה לא פשוט להתחתן ללא סיוע. לדעת הרב מנחם בורשטיין שליט"א, ראש מכון פוע"ה (שלזכותו למעלה מ40 שידוכים!) מי שהגיע לגיל 25/6, לא יצליח להתחתן ללא שמישהו, או משהו יוצא דופן, 'ידחוף' אותו לכך.

התאמת בן-זוג בגיל זה היא מורכבת, מצריכה ניסיון רב, וככל שהגיל עולה, יש צורך בשעות רבות של יצירת קשר אישי קרוב עם המועמד במשך תקופה, ושל ליווי רצוף ומעורבות גדולה. יש צורך להסביר, להרגיע, להיות קשוב בסבלנות, 'לעמוד על המשמר' לבל תיעשה טעות פתאומית, וכו' וכו' – עד שנגיע לחופה, ורק מתי-מספר מן הרווקים המבוגרים, מבינים שעליהם לשלם עבור שירות מיוחד כזה. זו הסיבה ששדכנים בעלי ניסיון רב, אינם רוצים לעסוק עם בני הגילאים המבוגרים, שבדרך כלל "יודעים מה הם רוצים", ולא תמיד קשובים לעצות.

ובכל זאת איך אפשר לקדם את הנושא?

– אנו ב"עין טובה" מאמינים באמונה שלימה, שאין אדם בעולם, יהא אשר יהא, שאינו יכול להתחתן בתוך שנה מהיום! בתנאי, שיהיה קשוב לעצות האנשים שמצויים בשטח; שיתן בהם אימון, שהם מובילים אותו לנישואין הטובים ביותר שהוא יכול להשיג, במעמדו הנוכחי. אמנם בסופו של דבר – המועמד הוא המחליט, ואיש אינו מתכוון ללחוץ עליו כדי שיתחתן. לכן מומלץ לפנות:

א. לגב' נורית שכטר (ראה לעיל ב"רשימת שדכניות ושדכנים מומלצים") שמלבד היותה מאמנת-אישית היא גם שדכנית. מדובר בד"כ בסדרה של כ5- שיחות אישיות, לפני שניגשים לשידוך.

ב. לרב חיים קורץ, או לרבנית אסתר שלוש (לעיל, ב"רשימת שדכניות ושדכנים מומלצים").

ג. לרבנית אהובה צוקרמן, יועצת בשיטת בלהה שפר / אדלר. נושא הייעוץ: "מוּדעות וסיוע בקבלת החלטות". עלות פגישה: 300-600 ש"ח לשיחה בת שעה-שעתיים. לקביעת ריאיון לפנות במסרון לנייד 0527752071. תיתכן הפניה לתלמידותיה, בְּעלות מופחתת ובליווי צמוד יותר.

ד. למעוניינים בשיחה עם ראש האיגוד, הסופר הרב יוסף אליהו